Trane Klima Arıza Kodları

Trane Klima Arıza Kodları

Evlerimizin en önemli elektronik araçları arasında bulunan klima modelleri bazı dönemlerde bozulmaktadır. Trane marka klima arıza kodlarını merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Burada yer alan tüm bilgiler Trane model klima için geçelidir.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

Arıza Kodu 0x02

Klima üzerinde kompresör arıza hatası.

Bu sorunda mutlaka Çorlu klima servisi tamir merkezini aramanız tavsiye edilmektedir.

Arıza Kodu 0x03

Klima üzerinde filtre kısma sorunu.

Filtrenin temizlenmesi gerekir.

Arıza Kodu 0x04

Klima üzerinde kapalı oda sıcaklık sensör hatası.

Bu arıza kodlarını görmeniz durumunda soğutma moduna ya da Kuru modla bağlantı kurmanız gerekir. Cihaz Kompresör kapalı durumda çalışmamaktadır.

Arıza Kodu 0x06

Klima üzerinde Trane bobin sıcaklık sensörü hatası

Soğutma modunda ya da kuru modla bağlantı kurmanız gerekir.

Arıza Kodu 0x09

Klima üzerinde düşük pil sorunu.

Pili değiştirmeniz gerekmektedir.İç üniteyi ve dış üniteyi uyardığınız zaman klimayı çalıştırabilirsiniz. Arıza devam etmesi durumunda teknik servisten destek almanız tavsiye edilir.

Arıza Kodu OxOA

Klima üzerinde giriş gücü hatası.

Ünite çalışmayı durdurmaktadır. Elektrik kablosunu kontrol etmeniz gerekir.

Arıza Kodu OxOB

Klima üzerinde fan hatası.

Fanların kontrollerinin yapılması gerekir.

Arıza Kodu OxOD

Klima üzerinde iletişim hatası.

Klima ve kumanda üzerinde iletişim sorunu olduğunu gösterir.

Arıza Kodu OxOF

Klima üzerinde EEPROM parametre okuma sorunu.

Ünite Kompresör kapalı durumda iken çalışması gerekir.

Arıza Kodu Ox13

Klima üzerinde iç ünite fanı çalışmıyor.

Fan motoru terminal bağlantılarında sorun görülebilir. Fan motoru soketlerinde temassızlık durumu oraya çıkabilir. Fan motoru ya da iç ünite PCB si değiştirilmesi gerekir. Bu konuda uzman servis ekibinden destek alabilirsiniz.

Arıza Kodu Ox14

Klima üzerinde kompresörde eş zamanlama problemi

Elektrik bağlantıları üzerinde sorun olabilir ya da bağlantılar gevşek bulunabilir. Klima üzerinde yüksek yada düşük gerilimden bahsedebiliriz. Kompresör arızası olacağından değişimi gerekmektedir.Bu konudaki değişim uygulamasını mutlaka uzman servis ekibinden almanız gerekir. Cihaza müdahale etmemelisiniz.

Arıza Kodu Ox1A

Klima üzerinde dış ünite DC fan motoru problemi.

Bu sorunda sistem bloke olabilir. Bağlantılarda temassızlık görülebilir. Bu sorunlar ortaya çıktığı zaman enerji altında yer alan soketlerin ellenmemesi gerekir. Uzman yardımı almanız tavsiye edilir.

Uzman Çorlu Klima Servisi

Çorlu klima bakımı konusunda Trane marka klimaların servis destek hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Çorlu ilçesi üzerinde klima konusunda sahip olduğumuz genç ve dinamik kadromuz ile beraber soğutma ürünlerinin arızalarına akılcı çözümler üretebiliyoruz. Çorlu klima servisi hizmetlerimiz her zaman müşteri memnuniyeti birinci sırada yer almaktadır. Çorlu klima servisi uygulamalarında sahip olduğumuz teknik araçlarımız ile beraber klima cihazlarınızın arızasına kısa sürede müdahale gerçekleştiriyoruz. Klima arızaları alanında birikmiş tozlar ilk sırada yer almaktadır. Periyodik olarak bakımı gerçekleştirilmeyen klima modellerinin içerisinde tozlar zaman içinde cihazın verimli şekilde çalışmasını engellemektedir. Zaman geçtikçe bakım yapılmadığı zaman sistem yavaş yavaş deforme olmaktadır. Çorlu klima servisimiz sahip olduğu tecrübe ile yenilikçi çözümleri buradan etkin şekilde sunabilmektedir. Klima markaları alanında sizde en uygun fiyatları bulmak için hemen buradan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizi hemen arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir