Sanyo Klima Arıza Kodları

Sanyo Klima Arıza Kodları

Bu yazımızda Sanyo klima arıza kodlarından bahsedeceğiz. Bu kodlara bakarak klima üzerinden almış olduğunuz hata kodlarını görebilirsiniz. Eğer Sanyo klima arıza kodlarını okuduktan sonra müdahale gerçekleştiremiyorsanız mutlaka teknik destek merkezimizi aramanız gerekmektedir.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti
Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

S 01 Arıza Kodu

Klimada kompresörde eş zamanlama problemi.

Elektrik bağlantıları üzerinde sorun görülebilir ya da bağlantılar gevşek yapılabilir. Kompresör arızası söz konusu olmasından dolayı değişim gerekmektedir. Bu konuda mutlaka uzman servis ekibinden destek almanız tavsiye edilmektedir.

S 02 Arıza Kodu

Klimada dış ünite DC fan motoru problemi.

Dış ünite üzerinde kırmızı led yanıp sönmektedir. Bu sorunlar klima üzerinde sistem bloke olmuş olabilir. Bu tür problemlerde enerji altındaki fan motoru çıkarılmaması gerekir. Uzman klima servisi hizmeti alırsanız sorununuz halledilmektedir.

S 04 Arıza Kodu

Klimada başlatma problemi.

Klimada bu sorunlar karşılaştığınız zaman elektrik bağlantılarında sorun görülebilir. Kompresör üzerinde enerji çıkışına bakılması gerekmektedir. Enerji çıkışı olmaması durumunda kartta sorun ortaya çıkabilir. Bununla beraber çıkış bulunuyorsa kompresörde sorun görülebilir.Gaz fazla olduğunda iç ya da dış ortam sıcaklığı nedeniyle düşük voltaj durumu oluşabilir.Uzman yardımı almanız tavsiye edilmektedir.

S 05 Arıza Kodu

Klimada kompresör faz akım algılama sorunu yaşıyor.

Elektrik bağlantıları üzerinde ortaya çıkan problem sebebi ile kısa devre durumu görülebilir. İç ya da dış ünite kartlarınd asorun olabilir. Kompresör sargılarında omaj dengesizliği bulunabilir. Arızanın tespit edilerek doğru şekilde çözülmesi gerekir.

S 06 Arıza Kodu

Klimada yüksek sıcaklık nedeniyle frekans durumunda azalma.

Dış ünitede led yanıp söner. Sistem üzerinde ya da serpantinlerde tıkanma ortaya çıkabilir. Kesin tespit ve çözüm için destek merkezlerini aramanız gerekir.

E 01 Arıza Kodu

Klimada sıfır geçiş algılama problemi.

Klimada çalışma gerilimi yüksek yada düşük voltajlarda olmaktadır. Nötr hat üzerinde gevşeme ya da kablo kesiti yetersiz gelebilir. İç ünite elektronik kartı arızalı olarak yer alabilir.Tespit ve onarım adına mutlaka uzmanlardan destek almalısınız.

E 03/E 05 Arıza Kodu

Klimada dış ünite kartında sorun bulunuyor

Arıza tespit ve onarımı için mutlaka uzman yardımı almanız gerekir.

E 09/E 11 Arıza Kodu

Klimada, sisteminde gaz sorunu var.

Genel olarak cihazın gazı eksik durumda yer alabilir. Arızanın yine de yerinde görülerek tespit edilmesi ve onarılması için mutlaka Çorlu Sanyo Klima Servisinden destek isteyiniz.

Klima Servisi Çorlu

Çorlu klima servisi merkezimiz buradan sizlere ulaştırdığı periyodik bakımlar ile beraber sahip olduğunuz cihazınızı en iyi haline dönüştürmektedir.Merkezimiz klima konusunda yüksek performanslı ve temiz çalışan klimaları sizlere ulaştırmaktadır. Düzenli uygulanacak klima bakımı ile birlikte cihazlarınız çok daha az enerji harcayarak yüksek verimde çalışmaktadır.Hijyenik ortamda nefes alması ve düşük enerji sarfiyatı için klimanızı hemen Çorlu’da hizmet veren uzman servisimize yaptırarak tüm problemleri sona erdirebilirsiniz. Çorlu’nun her tarafına bireysel klima servisi ve çözümleri sunan destek merkezimiz sizlere kesintisiz klima servis uygulamalarını sunmaktadır. Klima alanında eğitimli teknik servis personelimiz ve TSE kalite belgelerimiz ile klima servisleri içerisinden sıyrılmaya devam ediyoruz. Gerekli teknik destek detaylarını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir