Samsung klima arıza kodları

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti
Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

Samsung klima arıza kodları

Samsung klima arıza kodları hakkında bilgi sahibi olarak klimanızın sorununu anlayabilirsiniz. Bu kod çözüm hakkında da önemli ipuçları verecektir. Karşılaşabileceğiniz kodlar şunlardır:

E101 Arıza kodu: İç ve dış üniteler arasında iletişim kopukluğu olduğu anlamına gelir. İkinci ve üçüncü ledler yanıp söner haldedir.

E121 Arıza kodu: İkinci led yanıp söner haldedir. İç sıcaklık sensöründe sorun olduğunu gösterir.

E122/E123 Arıza kodu: Bir ve ikinci led yanar söner haldedir. İç ısı eşanjöründe arıza olduğunu gösterir.

E154 Arıza kodu: Üçüncü led yanar söner haldedir. İç fan motorunda sorun olduğunu gösterir.

88 Arıza kodu: Tüm ledler aynı anda yanıp sönmektedir. EEPROM/Opsiyon sorunu olduğunu gösterir.

E162/E163 Arıza kodu: Yukarıdaki ile aynı soruna işaret eder.

E422 Arıza kodu: Birinci led yanar haldedir ve 3. led yanıp söner. Soğutucu akışının engellendiğini gösteren bir arızadır.

E554 Arıza kodu: Dış ünitede sorun olduğunu gösterir. Ekranda çıkan simgenin yanı sıra birinci led yanıkken, üçüncü led yanar söner. İnverter sistem olan modellerde soğutucu eksikliği olduğunu gösterir.

DF Arıza kodu: Bu bir Samsung klima arızası değildir. Klimanızdaki dış ünite kar işlemi yapmaktadır. Bu işlem bitene kadar cihazınız çalışmaz. İşlem bitince çalışmaya devam edecektir.

C1 Arıza kodu: Bir arıza hali olmayıp, otomatik temizleme fonksiyonu çalıştırma kodudur. İşlem bittiğinde cihaz kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

CF Arıza kodu: Filtre temizleme hatırlatıcısının sıfırlanması gerektiğini gösterir. Bir arıza değildir. Filtre temizleme hatırlatıcısı sıfırlanınca klima çalışmaya devam eder.

Klimanızda bu kodları gördüğünüzde arızanın kaynağını kolayca anlayabilirsiniz. Samsung klima arıza kodu size sorunu gösterse de çözüm yine profesyonel olarak yapılmalıdır. Bu yüzden arıza halinde klimanıza müdahale etmek yerine  Çorlu klima servisimizi arayarak arıza bildirimi oluşturabilirsiniz. Kısa sürede adresinize gelen ekibimiz uzman bir şekilde arızanın çözümünü saplayacak ve klimanızı çalışır hale getirecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir