Rubenis Klima Arıza Kodları

Rubenis Klima Arıza Kodları

Klima üzerinde ortaya çıkan arızaların kodları anlam içermektedir. Kullanıcılar arıza kodlarına göre klimalarında ki sorunu görebilmektedir. Bu yazımızda sizlere Rubenis klima arıza kodlarına yabancı kalmamanız için bilgiler vereceğiz.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

E1/E2/E3/E4 Arıza Kodu

Isı sensörü kablolarında kısa devre olduğunu gösterir. Arızanın teşhis ve çözümü için Çorlu klima servis yardımı almanız tavsiye edilmektedir.

E6 Arıza Kodu

Klima üzerinde harici birim koruması devrede olduğunu gösterir.

E8 Arıza Kodu

Klima üzerinde elektrostatik toz birikmesi söz konusudur.

P4 Arıza Kodu

Dahili birimin ısı derecesi yüksek ya da düşük olduğunu göstermektedir. Bu sorunda kompresör otomatik şekilde koruma özelliğiyle durmaktadır. İlk olarak cihazı kapatmalı, hava filtresini sökerek temizlemeniz gerekir. Daha sonra hava filtresi tamamen kuruduktan sonra yerine takmalısınız.

P5 Arıza Kodu

Klima üzerinde hava kondansatörünün derecesinin değişken olduğunu gösterir. Bu sorunlarda ise kompresör koruma özelliği nedeniyle çalışması otomatik şekilde durmaktadır. İlk olarak cihazı kapatmanız tavsiye edilir. Daha sonra ise klima üzerinde hava girişine engel olan cisimleri kontrol etmelisiniz. Cihazın hava girişini engellemiş olan cisimleri kaldırdığınız zaman hava geçişi sağlanır. İşlem sonrası cihazı tekrardan açın. Düzelme olmazsa mutlaka Çorlu  Rubenis Klima bakımı ile görüşerek yardım almanız gerekmektedir.

P9 Arıza Kodu

Buz çözücü kontrolünün yapılması gerekir. Cihaz buz çözme işlemini tamamlaması durumunda otomatik olarak tekrardan çalışmaktadır. Dahili birimin ısı değiştiricisinin derecelerinde yükselme ortaya çıkabilir. Cihaza müdahale yapmadan beklemeniz gerekir. Bu arıza kodlarını almaya devam ederseniz destek almalısınız.

H3 Arıza Kodu

Klima üzerinde kompresör için aşırı yük koruması sorunu.

İlk olarak klima uzmanı tarafından kompresör kabloları sökülerek ölçüm yapılmaktadır. Ölçüm sonrasında bu değerin 1 ohm dan az olması gerekmektedir. Yüksek basma borusu sıcaklığında sorun olabilir.. Arıza tespit ve onarımı için uzman yardımı alınız.

H4 Arıza Kodu

Klima üzerinde IPM koruması sorunu.

Faz ya da kompresör üzerinde akım koruması ortaya çıkabilir. Voltaj düşük veya yüksek görülebilir. Daire içerisinde devamlı olarak elektrik kesintisi oluyorsa bu sebeple sorun görülebilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için klima desteği almanız gerekir.

H5 Arıza Kodu

Klima üzerinde modül sıcaklığı olması gerekenden yüksek yer alıyor.

Sorunun tespit ve çözüm için servisi aramanız tavsiye edilir.

Çorlu Klima Tamiri

Rubenis marka klima modellerinizin ilk günkü verimlilik ve performansla çalışması için her zaman en uygun bakımı sizlere sunmaya devam ediyoruz. Herhangi bir arıza konusu ile karşılaşma durumunuzu en aza indirebilmek için Çorlu ilçesi üzerinde klima montaj, bakım ve tamir merkezimizden bakım hizmetlerinden en uygun fiyatlarla kolayca faydalanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanılan klimalarda arıza sorunları başımızı ağrıtmaktadır. Bakımı doğru şekilde yapılmayan klimalar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Çorlu
Rubenis klima servisi firmamız bu alanda sertifika ve uzman personeli ile birlikte arızaları kısa süre sona erdirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir