Panasonic Klima Arıza Kodları

Panasonic Klima Arıza Kodları

Klima sahiplerine bu yazımızda Panasonic marka klima arıza kodları ve çözümleri konusunda detaylı bilgileri sunacağız.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti
Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

H11 Arıza Kodu

Hatalı kablolama problemi olarak bilinir. Teşhis ve onarım için uzman klima servisi yardımı almanız gerekir.

H12 Arıza Kodu

Klimada iç ünite evaporatörünün sıcaklığı değişkenlik gösteriyor.

Kompresör otomatik şekilde kendisini koruma altına almış. Servis çağırmadan önce iç ünite kısmını kapatarak filtrelerini söküp temizlemeniz gerekir. Kuruttuktan sonra yerine takarak cihazı çalıştırmanız gerekir. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa servisi aramanız gerekir.

H14 Arıza Kodu

Klimada sensör bağlantısı kopuk şekilde yer alıyor. Klima üzerinden arızanın giderilmesi için destek almalısınız.

H16 Arıza Kodu

Klimada soğuk hava üfleme fonksiyonunda sorun var.

Buz çözme uygulamasının başladığını işaret etmektedir. Sıcaklık tam olarak yükseldiğinde işlev otomatik şekilde durmaktadır. Buz çözme işlemi bittiği zaman ünite tekrardan başlamaktadır. Ve ısı eşanjörünün sıcaklıklarında artış görülebilir.

H23 Arıza Kodu

Klimada T3 kondanser sıcaklık sensörü problemi

T3 sensör bağlantıları üzerinde ya da T3 sensörde sorun görülebilir. Bununla beraber sorun dış ünite ana kartı ile alakalı ortaya çıkabilir. Bu konuda uzmanlardan destek alabilirsiniz.

H27 Arıza Kodu

Klimada dış ünite adresleme problemi.

Dış ünitelerin doğru ve tam olarak adreslerinin atanmasından emin olmanız gerekir. Bu işlemi uzman servis elemanı yapmakta ve sorunu doğru şekilde çözmektedir.

H28 Arıza Kodu

Klimada dış ünitelerin adetlerinde azalma bulunuyor.

Sadece ana ünite üzerinde ortaya çıkan arıza kodlarıdır. Dış ünitelerin kablo bağlantıları kontrol edilmesi gerekir. Bununla beraber dış üniteler arası haberleşme bağlantıları üzerinden sorun olabileceğinden gereken kontroller yapılması tavsiye edilir. Bu alanda kontrol ve arıza tespit onarımı adına uzmanlardan destek alınız.

H36 Arıza Kodu

Klimada yüksek basınç koruması.

Yüksek basınç bağlantılarında yada dış ünitelerin ana kartında arıza meydana gelebilir. Uzman yardımı alırsanız arıza yerinde görülerek tespit edilir.

H97 Arıza Kodu

Klimada düşük basınç koruması.

Düşük basınç bağlantısı ya da soğutma hattında sorun olabilir. Bununla beraber dış ünitelerin ana kartında da sorun görülebilir. Net teşhis için panasonic klima servisimizden destek almanız gerekir.

H41 Arıza Kodu

Klimada kompresör çıkış sıcaklık koruma problemi.

Kablo bağlantıları ya da dış ünitelerin ana kartına bakılması gerekmektedir. Arıza durumu ancak yerinde görülmesi durumunda net tespit yapılmakta ve sorun çözülmektedir.

F91 Arıza Kodu

Klimada kondanser yüksek sıcaklık koruma sorunu

Soğutma hattı ya da dış ünitelerin ana kartlarına bakılması gerekir. Arıza tespiti uzmanı tarafından yapılabilir.

Çorlu Klima Montajı

Çorlu klima servisi hizmetini veren firmamız klima montajı konusunda alanında profesyonel şekilde müdahale gerçekleştirmektedir. Klima montajı ve tamiri alanında bünyemizde yer alan ekiplerimiz eğitim alarak sizlere en uygun fiyatlarda bakım uygulamalarını vermektedir. Klima servisi konusunda doğru bakım uygulamalarımız ile sizlere sorunsuz hizmet verebiliyoruz. Panasonic klimalarda model durumu fark etmeden en doğru müdahaleleri kolayca sunuyoruz. Klima bakım merkezimiz en başarılı şekilde bakım ve montajını yapabilmektedir. Sahip olduğunuz panasonic klima modellerinizin yıllık bakımları ve ortaya çıkabilecek arızalarına buradan çözüm sunuyoruz.

Klima montajı ya da tamir alanında sizde bizleri buradan arayabilirsiniz. Firmamız bu konuda her zaman güler yüzlü ve güven dolu personelleri ile hizmet ulaştırmaktadır. Hizmetlerimiz konusunda bizleri buradan kolayca arayabilirsiniz.

Çorlu klima servisimiz ihtiyaç duyacağınız servis taleplerinin tamamını içerisinde bulundurmaktadır. Klima arızası durumunda en az zararı görebilmek için klimanızın bakım uygulamaları zamanında yapılması son derece önemlidir. Klimanızın modelleri en doğru fiyatlara en doğru bakımı sunabiliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir