Midea Klima Arıza Kodları

Midea Klima Arıza Kodları

Midea klima arıza kodları ve çözümleri konusunda detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima Montajı
Klima Montajı

P9 Arıza Kodu

Klimada Soğuk hava üfleme fonksiyonlarında arıza var.

Buz çözme işleminin başladığını göstermektedir. Sıcaklık tam olarak yükseldiğinde işlev otomatik durmaya başlayacaktır. Buz çözme işlemi bitmesi durumunda ünite tekrardan başlamaktadır. Ve ısı eşanjörünün sıcaklık oranlarında artış olacaktır. Bu süre içerisinde beklemeli ve cihaza müdahale etmemeniz gerekir.

E0 Arıza Kodu

Klimada dış üniteler arasında haberleşme sorunu.

Sadece ana ünite üzerinde görülecek olan arıza kodlarıdır. Dış ünite kablo bağlantılarında sorun ortaya çıkabilir. Bu konuda mutlaka uzman yardımı almanız gerekir.

E3 Arıza Kodu

Klimada T3 dış ünite üzerinde kondanser sıcaklık sensörü problemi.

T3 sensör bağlantıları üzerinde ya da T3 sensörde sorun ortaya çıkabilir. Bununla beraber sorun dış ünite ana kartı ile alakalı da olabilmektedir. Bu konuda önerimiz uzman yardımından destek almanızdır.

E5 Arıza Kodu


Midea klima arıza kodları Klima üzerinde T5 Kompresör çıkış sıcaklığı sorunu.

T3 sensör üzerinde bağlantıların kontrol edilmesi gerekir. Dış ünite ana kartına bakılmalıdır. Arıza tam olarak yerinde görülmeli ve tespit sonrası müdahale yapılabilir. Bu arızada alanında uzman olan ekibimizden destek almanız tavsiye edilmektedir.

E8 Arıza Kodu

Klimada dış ünite adresleme problemi.

Dış ünitelerin doğru ve tam olarak adreslerinin atandığına emin olmanız önemlidir. Bu işlemi uzman servis elemanı gerçekleştirecek ve sorunu tam olarak çözecektir.

H2 Arıza Kodu

Klimada dış ünitelerin sayılarında azalma bulunuyor.

Sadece ana ünitede ortaya çıkan arıza kodudur. Dış ünitelerin kablo bağlantılarının kontrolü yapılmalıdır. Bununla beraber dış üniteler arası haberleşme üzerinde sorun olabileceğinden gereken kontroller yapılması önemlidir. Bu konudaki kontrol ve arıza tespit onarımları için uzmanlardan destek almalısınız.

P1 Arıza Kodu

Klimada yüksek basınç koruması.

Yüksek basınç bağlantıları üzerinde ya da soğutma hattında sorun olabilir. Uzman klima servisi yardımı almanız durumunda arıza yerinde görülmekte, tespit ve müdahale ile sorun çözümlenmektedir.

P2 Arıza Kodu

Klimada düşük basınç koruması.

Düşük basınç sensörü bağlantıları üzerinde, soğutma hattında problem ortaya çıkabilir. Bununla beraber dış ünitelerin ana kartı üzerinde sorun görülebilir. Doğru şekilde arıza çözümü adına mutlaka  Çorlu Midea Klima Servisimiz ile görüşmelisiniz.

P3 Arıza Kodu

Klimada kompresör akım koruması sorunu.

Soğutma hattı üzerinde ya da dış ünite ana kartında sorun görülebilir. Tespit ve çözüm için klima servisini aramanız tavsiye edilmektedir.

P4 Arıza Kodu

Midea klimada kompresör çıkış sıcaklık koruma problemi.

Kablo bağlantıları ya da dış ünitelerin ana kartına bakılması gerekir. Arıza durumu sadece yerinde görülerek tespiti yapılabilmektedir. Daha sonra ise sorun çözülür.

Klima Sökma ve Takma

Uzman Klima Servisi Çorlu

Evinizde ya da iş yerinizin içerisinde kullandığınız klimalarınız için klima bakımını eksik etmemeniz şiddetle tavsiye edilmektedir. Klima zamanla içerisinde kir biriktirmekte ve düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyabilmektedir. Bu nedenle bizlerle kolayca iletişime geçebilir ve profesyonel bakım ve temizlik konusunda en uygun fiyatlara destek alabilirsiniz. Klima bakım uygulamaları sayesinde artık sizde içiniz rahat bir şekilde klimalarınızı kullanabilirsiniz. Firmamız bu alanda siz değerli müşterilerimize büyük bir kolaylık sunmaktadır. Çorlu midea klima servisi konusunda merkezimiz çok uygun fiyat aralıklarında verdiği klima bakımı uygulamalarını buradan ulaştırmaktadır.

Uygun fiyatlarda klima servis desteği almak için Çorlu’da Midea marka klimalara bakım yaptıran merkezimizi hemen arayabilirsiniz. Yaz ayları geldiği zaman sağlıklı bir şekilde klima kullanmak için doğru firmalardan bakım desteği almanızı sizlere tavsiye ediyoruz. Sizde klima montajı ve bakımı konusunda internet üzerinden bizlere hemen ulaşabilir ve kısa sürede dilediğiniz hizmeti kolayca yaptırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Midea Klima Arıza Kodları” için 2 yorum

 1. Hatice Yanıtla

  Midea klima arıza kodları için teşekkür ederim. Midea marka klimamdaki arızayı sayenizde tespit ettim.

  • wpntr YazarYanıtla

   Merhaba Hatice hanım;
   Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz. Midea klima arıza kodları hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu buradan bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir