Haier Klima Arıza Kodları

Haier Klima Arıza Kodları

Klimalar üzerinde zaman arızalar meydana gelebilmektedir.Bu arızaların nedenlerini klima sahipleri bilmemektedir. Klima arızalarında bilgi vermeye yönelik arıza kodları yazımıza göz atabilirsiniz.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

Klima üzerinde yer alan arıza kodları birer anlam içermektedir.Bazı zamanlar bu arıza kodları kullanılarak çözüm sağlanabilirken, genel olarak teknik servisten çözüm almaları gerekmektedir.

P1 Arıza Kodu

Klima üzerinde kompresör frekans testi.

Nominal soğutma veya ısıtma testinde olduğunu gösterir. Bir süre kadar beklediğinizde sorun düzelmektedir.Düzelme olmadığı taktirde klima servisimizden yardımı alabilirsiniz.

P2 Arıza Kodu

Klima üzerinde kompresör maksimum frekans testinde bulunuyor.

Minimum ısıtma ya da soğutma testinde olduğunu göstermektedir. Bir süre beklemeli, arıza devam ederse servisi aramanız gerekir..

P3 Arıza Kodu

Klima üzerinde kompresör orta devir frekansı testinde bulunuyor.

Orta seviye ısıtma ya da soğutma testinde olduğunu gösterir.

P5 Arıza Kodu

Klima üzerinde kompresör faz akımında koruma bulunuyor.

IPM koruması ya da kompresör akım koruması olduğunu gösterir.

PU Arıza Kodu

Klima üzerinde kapasitör şarj problemi.

Dış ünite kapasitörün şarj veya deşarj olduğuna bakılmalıdır. Bu konuda mutlaka uzman yardımı almanız tavsiye edilmektedir.

P7 Arıza Kodu

Klima üzerinde güç modülü sıcaklık devresinde problem

Klima servis uzmanları tarafından kontrol yapılmalıdır. Fan çalışmaması durumunda cihaz kontrol edilmelidir. Arızalı parçaların değiştirilmesi gerekir. Klima kapasitesi yeterli olarak bulunmayabilir. Böyle bir durum bulunuyorsa yüksek kapasitede klima tavsiye edilmektedir. Bağlantı üzerinde temassızlık yada kopma bulunuyorsa sorunun giderilmesi gerekir. Sensör ohm metre ile kontrol edilmelidir. Sensör üzerinde sorun görülmesi durumunda dış ünite modül sensörü değiştirilmelidir.

P8 Arıza Kodu

Klima üzerinde güç modülü yüksek sıcaklık koruması problemi.

AP1 kontrol paneli üzerinde yer alan IPM modülünün ısı transferinde kullanılacak olan beyaz silikon yetersiz olarak bulunabilir. Soğutucu alüminyum panele sıkı şekilde tutturulmamış olabilir.Arızanın yerinde tespit edilerek çözülmesi gerekir.

Çorlu Klima Servisi

Firmamız klima alanında ortaya çıkabilecek olan problemleri konusunda en iyi şekilde bakım uygulamalarını sunmaktadır. Merkezimiz siz değerli müşterilerimize profesyonel olarak en uygun fiyat aralıklarında hizmet sunmaya devam etmektedir. Klima modelleri üzerinde Çorlu klima montaj ve tamir servisimiz gerekli donanımları ile beraber cihazlarınız üzerinde doğru şekilde tespit ve müdahale gerçekleştirmektedir. Klima tamiri uygulamaları esnasında Çorlu klima bakım merkezimiz en güncel fiyatları sizlerle bir araya getirmeye devam etmektedir. Siz değerli müşterilerimize ulaştırmaya devam ettiğimiz kaliteli hizmet ile birlikte Çorlu ilçesinin neresinde olursanız olun kaliteli işçilik faaliyetlerini sunabiliyoruz. Çorlu klima servisi bakım uygulamaları alanında en doğru destekleri veriyoruz.

Çorlu klima bakımı uygulamaları konusunda cihazlarınızın çok daha uzun ömürlü hizmet vermesi için uzman servislerden destek almanız gerekir. Bakımı yapılmış olan klima modelleri sizlere yakıt tasarrufu sunmaktadır. Yıllık periyodik olarak bakımı gerçekleştirilen klimalarınızın daha düzgün bir şekilde çalışmaktadır. Klima bakımı uygulamalarının Çorlu klima bakım servisi tarafından gerçekleştirilmesini istiyorsanız hemen internet üzerinden bizlere kolayca ulaşabilirsiniz. Herhangi bir bilgi sahibi olmayan insanlar tarafından uygulanacak olan bakım işlemleri klimalar üzerinde maddi bir hasara ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanından destek almanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir