Gree Klima Arıza Kodları

Gree Klima Arıza Kodları

Buradan bulunan bilgileri Gree model klima çeşitleri üzerinde en fazla karşılaşılan arıza kodları ve açıklamalarıdır.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti
Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

E1 Arıza Kodu

Klima üzerinde yüksek basınç koruması.

Serpantin kirli olması durumunda havalandırma yetersizse bu sorun görülebilir. Uzman Gree klima bakımı almalısınız.

E2 Arıza Kodu

Klima üzerinde buzlanma durumunakarşı koruma sorunu.

Dış ünitede led yanıp söner. Bu sorunda iç ünite hava girişine engel olan cisim görülebilir. Fan hızında sorun ortaya çıkabilir. Arıza tespit ve onarım adına uzman Gree klima yardımı almalısınız.

E3 Arıza Kodu

Klima üzerinde sistem bloke durumda bulunuyor.

Bu sorunda alçak basınç koruması ortaya çıkabilir. Soğutkan eksik olarak yer alabilir ya da cihaza uzun süre bakım yapılmamış olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilmesi gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu

Klima üzerinde yüksek kompresör basma borusu sıcaklığı yükseliyor.

Tıkanma durumu ya da borularda ezilme görülebilir. Basma borusu sensöründe veya kompresörde sorun ortaya çıkabilir. Tam olarak tespit ve arıza onarımı için Gree Klima Servisi’ni aramanız gerekir.

E5 Arıza Kodu

Klima üzerinde aşırı akım koruması devrede.

Bu sorunda voltajda bir düzensizlik ortaya çıkabilir. Voltaj ya çok yüksek ya da çok düşük oranlarda görülebilir. Evaporatör kirlenebilir. Tespit ve onarım için mutlaka servisi aramalısınız.

E6 Arıza Kodu

Klima üzerinde haberleşme ve iletişim problemi.

İç ve dış ünite arasında haberleşme sorunu olduğunu gösterir. Bu durumda iç ünite ya da dış ünite tesisatlarına bakılması gerekir. Tespit ve çözüm için servisten destek almanız gerekir.

E8 Arıza Kodu

Klima üzerinde yüksek sıcaklık direncine karşı koruma.

Bu sorunda yüksek dış ortam sıcaklığı ortaya çıkabilir. İç ya da dış ünite fanı arızalı olarak yer alabilir. İçerde ya da dışarda aşırı ısı görülebilir. Arızanın tam olarak teşhis edilerek onarılması konusunda uzman yardımı almalısınız.

EE Arıza Kodu

Klima üzerinde EEPROM problemi.

Dış ünite AP1 kartında sorun olduğunu gösterir.

EU Arıza Kodu

Klima üzerinde frekans limitlerinde sorun bulunuyor.

IPM modülü üzerinde yetersiz havalandırma durumu olduğunu gösterir. Doğru tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

C5 Arıza Kodu

Klima üzerinde jumper tellerinde sorun var.

Klima üzerinde jumper tellerinde kopma bulunuyor. Jumperların doğru konuma alınması gerekir. Bu kontrol ve uygulamaların yapılması için teknik destek almalısınız.

Çorlu Klima Bakım Ve Servis

Klima modelleri konusunda en doğru uzman desteği bizlerden kolayca alabilirsiniz. Klima hatları üzerinde ortaya çıkan mekanik problemlerin tamamına çözüm bulabiliyoruz. Çorlu klima servisi servislerinde klima konusunda uzman ekiplerimiz ile beraber müdahale gerçekleştiriyoruz. Çorlu klima montaj ve tamir servisimiz siz değerli müşterilerimiz için yerinde hizmet verilmektedir. Çorlu klima bakım merkezimiz siz değerli müşterilerimize en doğru hizmeti ulaştırmak için 7/24 hizmet anlayışı ile faaliyetlerini yürütmektedir. Güvenilir, profesyonel kadromuz ile birlikte buradan sizlere hizmet veriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir