Goodmann Klima Arıza Kodları

Goodmann Klima Arıza Kodları

Goodman klima modelleri üzerinde görülen arıza kodlarını sizlerle bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bu modellerde yaygın şekilde görülen hatalarla ilgili kodları okuyabilirsiniz.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti
Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

E1 Arıza Kodu

E1 arıza kodu klima üzerinde yüksek basınç koruma sorunu.

Aşırı soğuk nedeniyle yetersiz havalandırmanın habercisidir. Ortam sıcaklığı çok yüksek olduğunda görülür.

E2 Arıza Kodu

E2 arıza kodu iç ünite hava girişi üzerinde engel, fan hızında anormallik oluşur. Alçak basınç koruması ya da aşırı düşük gerilim sorunu görülebilir. Bu arızanın tamiri için mutlaka Çorlu klima servisimizden yardım almanız tavsiye edilmektedir.

Klima üzerinde buzlanmaya karşı koruma.

E4 Arıza Kodu

E4 arıza kodu klima üzerinde yüksek kompresör borusu sıcaklığının yükselmesi.

Aşırı ya da eksik şekilde soğutan basma borusu sensöründe hata olduğunu gösterir.

E5 Arıza Kodu

E5 arıza kodu klima üzerinde aşırı akım koruması.

Voltaj üzerinde dengesizlik olduğunu gösterir. Bu sorunda voltaj çok düşük ya da çok yüksek olabilir. Arızanın tam olarak teşhis edilerek çözülmesi için uzman Goodman klima servisimizden yardım almalısınız.

E6 Arıza Kodu

E6 arıza kodu klima üzerinde yeşil led çalışmıyor.

Yanlış elektriksel bağlantının olduğu görülür. Klima üzerinde düşük ya da yüksek gerilime neden olur.

E8 Arıza Kodu

E8 arıza kodu klima üzerinde yüksek sıcaklık direncine karşı koyulması.

Klimada iç ve dış fanda anormallik oluşuma neden olur. İçeride ve dışarıda aşırı ısı yükü ile karşılaşılır.

EE Arıza Kodu

EE arıza kodu klima üzerinde EEPROM problemi.

Dış ünitede led yanıp sönmektedir. Dış ünite kontrol kartı üzerinde sorun olabileceğini gösterir. Çözüm için Goodmann servis yardımı almanız tavsiye edilir.

EU Arıza Kodu

EU arıza kodu klima üzerinde modülde yüksek sıcaklık nedeniyle frekans sorunu.

IPM modülleri üzerinde yetersiz havalandırma durumu olduğunu gösterir. Klima üzerinde soğutucu vidalarında gevşeme olabilir. Tam olarak tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

C5 Arıza Kodu

C5 arıza kodu klima üzerinde elektronik kartta jumper tellerinde kopma sorunu.

Wireless Jumper iç üzerinde doğru şekilde takılmamış olabilir. Ana kart üzerinde yer alan jumper tellerinde kopma olabilir.Devre elemanları ayaklarında kopma ya da soğuk lehim bulunması durumunda lehimlerin yenilenmesi gerekir. Bu kontrol ve uygulamaların yapılması ve sorunun çözülmesi için destek almalısınız.

F0 Arıza Kodu

F0 arıza kodu klima üzerinde soğutma devresinde problem.

Klima içerisinde gaz kaçağı durumu söz konusu olabilir. Bu arızalarda gaz eksik olmakta ya da sistemde tıkanma durumu görülmektedir. Soğutkan toplanarak vakum edilmesi gerekir. Tekrardan şarj yüklenmesi gereklidir. Kaçakların giderilmesi gerekir. Bu alanda uzman servis elemanından destek almalısınız.

F1 Arıza Kodu

F1 arıza kodu klima üzerinde iç ortam sıcaklık sensörü açık ya da kısa devre yapıyor.

Sensör bağlantıları üzerinde temassızlık veya kopma durumu görülebilir. Sensör arızalı olması durumunda iç ünite hava emiş sensörü değişimi gerçekleştirilmelidir. Sensör arızalı olmaması durumunda iç ünite elektronik kartında görülebilir. Bu konuda uzman yardımı önemlidir.

Çorlu Klima Servisi

Çorlu Klima Servisi Hizmeti

Dağıtım üniteleri üzerinden gaz çıkışına kadar klima işlemlerinin en doğru şekilde yapılması gerekir. Konut içerisinde yer alan elektrik akımı sebebiyle diğer elektronik ürünler klimaları olumsuz etkileyebilir. Konut üzerinde görülebilecek voltaj düşmesi ya da yükselmesi klimalarda soruna neden olmaktadır. Çorlu klima servisi bu alanda ortaya çıkabilecek tüm problemlere uygun fiyata uzman şekilde müdahale etmektedir Ayrıca Goodmann klima arıza kodları hakkında sormak istediklerinizi konu altına yazabilir yada telefon ile ücretsiz destek alabilirsiniz. Klima bakımı alanında firmamız sahip olduğu gerekli donanımları ile beraber Çorlu’da yerinde tespit ve müdahale gerçekleştirmektedir. Firmamız siz değerli müşterilerimize buradan detaylı bakım faaliyetlerini vermektedir. Çorlu klima tamiri alanında vermiş olduğumuz kaliteli hizmet uygulamaları ile birlikte Çorlu’nun her yerinde klima bakımını doğru şekilde sunabiliyoruz. Sizde detaylı hizmet için bizi arayabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir