Demirdöküm Klima Arıza Kodları

Demirdöküm Klima Arıza Kodları

Demirdöküm markalarında görülen arıza kodlarını bu yazımızda sizlere sunuyoruz. Bu modeller içerisinde en yaygın ortaya çıkan kodlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klima Bakım ve Onarım Hizmeti
Klima Bakım ve Onarım Hizmeti

E1/E2/E3/E4 Arıza Kodu

Klimada dış ünite üzerinde DC fan motoru arızası.

Dış ünite üzerinde kırmızı led 14 kez yanıp sönmeye başlamaktadır. Bu nedenle klima üzerinde sistem bloke olmuş olabilir. Bağlantılarda zayıf temas bu sorunun başlangıcı olabilir. Bu sorunda enerji altında yer alan fan motoru soketleri çıkarılmaması gerekir. Uzman yardımı almanız durumunda sorun kısa süre içerisinde çözülecektir.

E6 Arıza Kodu

Klimada başlatma problemi.

Elektrik bağlantıları üzerinde sorun görülebilir. Kompresör üzerinde enerji çıkışına bakılması gerekmektedir. Enerji çıkışı olmaması durumunda kart üzerinde sorun olabilir. Çıkış bulunuyorsa kompresörde sorun ortaya çıkabilir. Gaz fazla olması durumunda bu sorun görülebilir. Bununla beraber iç ya da dış ünitede düşük voltaj görülebilir.Uzman yardımı almanız durumunda sorun yerinde görülüp tespit edilmektedir.

E8 Arıza Kodu

Klimada buz çözme.

Dış ünite üzerinde sarı led 2 kez yanıp sönmektedir. Bu bir arıza durumu olarak yer almamaktadır. Dış ünite buz çözme görevini gerçekleştiriyordur. İşlem bittiği zaman ekran üzerinde  arıza kodu silinecektir. Bu süre içerisinde cihaza müdahale etmemeniz önerilir.

E13 Arıza Kodu

Klimada kompresör ön tanımlı fazda bulunuyor.

E14 Arıza Kodu

Klimada Kompresör faz bağlantıları yanlış şekilde tamamlanmış. Bu sorun her model klimada aynı anlamı taşımamaktadır.

P4 Arıza Kodu

Klimada İç ünite sıcaklık durumu yüksek ya da düşük.

Bu tür problemde kompresör koruma özelliği devreye girmektedir. Hava giriş kanalı üzerinde hava girişine engel cisimlerin kaldırılması gerekmektedir. Cihaz tekrardan kontrol edilmelidir.Arıza devam etmesi durumunda uzman yardımı almalısınız

P5 Arıza Kodu

Klimada dış ünite kondanser sıcaklığı değişkenliği.

Bu problemlerde kompresör koruma özelliği devrede olmaktadır. Hava giriş kanalları üzerinde hava girişine engel olabilecek cisim bulunuyorsa kaldırılarak cihaz tekrardan çalıştırılması gerekir. Arızada düzelme durumu olmuyorsa klima servisdesteği almanız gerekir.

P7 Arıza Kodu

Klima üzerinde çıkış sıcaklığı yüksek durumda yer alıyor. Kompresör koruması devreye giriyor.

P9 Arıza Kodu

Klima soğutma modunda iken akım algılama devresinde sorun var.

Dış ünite AP1 kontrol devresi üzerinde sorun olacağını gösterir. Kontrol devresi çalışmaması durumunda değiştirilmesi gerekir. Elektriksel bağlantı üzerinde oluşan sorun nedeniyle kısa devre durumu ortaya çıkabilir. Bu nedenle iç ünite ya da dış ünite elektronik kartı üzerinde problem olabileceğinden değişimi yapılması gerekmektedir. Tam olarak tespit ve onarım için mutlaka işi uzmanına bırakmanız tavsiye edilmektedir.

Çorlu Klima Onarım Ve Bakımı

Firmamız Çorlu klima servisi ve bakımı alanında Demirdöküm klimamodellerinde gözetmeden her tip ürünün klima bakımı uygulamalarını vermeyedevam etmektedir. Klimalarınızın iç bölümleri ve özenle dikkatli bir şekilde temizlenereksizlere sunulmaktadır. Klima içerisinde yer alan pislikler, filtrelere ve cihazüzerinde gerekli bakım uygulamalarını profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Klimalarınızın bakımını yaptırmamak daha sonraki süreçlerde sağlık problemlerine neden olabilir. Bu konuda unutulmaması gerekenler arasında klima çalıştığı zamanda büyük bir efor vermekte ve bu yüzden daha fazla yıpranma süreci yaşamaktadır. Klimalarınız için buradan önerilen düzenli bakım yaptırmanızdır. Yıl içerisinde bir kez yapılacak olan klima bakımı uygulamaları ile beraber cihazlarınız daha yüksek performansla çalışmaktadır. Bu uygulamalar da sizleri gereksiz büyük masraflara bırakmamaktadır. Profesyonel Çorlu klima bakımı desteği almak için Çorlu’da Demirdöküm klima servisi desteği veren Karaca teknik Çorlu klima servisi firmamızla hemen buradan kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beko Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizde Beko Klima Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir